Szablony stron www

Jak już wspomniałem na stronie głównej kursu, w Internecie dostępnych jest bardzo dużo bardzo profesjonalnie i ładnie wykonanych szablonów stron. Wystarczy tylko taki szablon sobie ściągnąć, wypełnić treścią, podmienić obrazki na własne, dopasować menu i lekko przerobić kolorystykę.

Z reguły dozwolone jest dowolne zastosowanie takiego szablonu, także do celów komercyjnych, jedyne, czego oczekuje autor to pozostawienie linku do strony, z której szablon pochodzi (co nie jest w sumie dużo w zamian za wykonaną przez niego dobrą robotę).

Oto przykład kilku serwisów z bezpłatnymi szablonami:

Możesz bardzo łatwo takie szablony znaleźć wpisując w wyszukiwarkach takie hasła jak free css templates, free xhtml templates itp. Słowo template oznacza w języku angielskim właśnie szablon a co po niektórzy webmasterzy stosują w swoim słownictwie wyrażenia templatka.

W tym kursie chciałbym żebyśmy wzięli na tapetę szablon wykonany przez TristarWebDesign, a konkretnie chodzi mi o szablon Horizon.

Gdyby okazało się, że szablon ten już z ich strony zniknął lub został bardzo zmieniony to przygotowałem dla Ciebie również jego kopię lokalną, na której oparłem ten kurs.

Po ściągnięciu i rozpakowaniu archiwum zip, Twoim oczom powinien ukazać się jeden plik i dwa katalogi, czyli na przykład coś takiego:

Rozpakowane

Co te pliki i katalogi zawierają dowiesz się w dalszej części kursu.